LOGOWANIE CB

Witamy na forum Fundacji "Chcę urosnąć"

Twoje dziecko nie rośnie? Zapytaj, co robili inni rodzice w podobnej sytuacji. Tu wymienisz poglądy, poznasz doświadczenia i opinie.

Ustawa refundacyjna

Re: Ustawa refundacyjna

Tobbi4 napisał:

To mnie pocieszyłyście sad My w dalszym ciągu nie mamy leczenia i nie wiem dlaczego, tak jak i nie wiem co dalej robić, A tu jeszcze informacja, że cały zespół i kwalifikacje do leczenia są pod wielkim znakiem zapytania sad

Niestersuj sie... znajac zycie to takie gadadnie, bo nie wiadomo co bedzie... ale nie sadze, ze bedzie tragicznie... a moze zmieni sie na lepsze, ale by NFZ wszystkich zaskoczyl ??? To dopieor byloby wydarzenie :-)  Trzeba byc dobrej mysli. Tak jak nam rodzicom zalezy na leczeniu dzieci, tak sa tez osoby, firmy, ktorym zalezy na sprzedaniu jak najwiekszej ilosci lekow, na podpisaniu kontraktow z NFZ itd.. wiec nie sadze, zeby ta strona odpuscila....bo to niezly biznes....

stopi69
ranks
useravatar
441 Postów
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

MZ o kontraktowaniu programów lekowych

Narodowy Fundusz Zdrowia co do zasady będzie kontraktował programy lekowe na zasadach podobnych jak dotychczas, a więc będzie możliwość kontraktowania według programów, a nie według cząsteczek czy wskazań dla tych cząsteczek, które są elementami składowymi programów lekowych - zapowiedział wczoraj w Sejmie wiceminister zdrowia Jakub Szulc. - Nie będziemy więc mieli do czynienia z taką sytuacją, że każda cząsteczka lecznicza czy każdy produkt będzie musiał być rozliczany osobno - wyjaśnił.

Wiceszef resortu zdrowia odpowiadał na pytania posłanek Janiny Okrągły i Barbary Czaplickiej. - Biorąc pod uwagę fakt, że NFZ musi znać warunki refundacji, aby przeprowadzić postępowanie konkursowe, a świadczeniodawcy też wcześniej powinni poznać zasady kontraktowania, rodzi się obawa, czy do 30 czerwca br. Fundusz zdąży podpisać ze szpitalami umowy na programy lekowe w oparciu o nowe zasady - uznała Okrągły.

- Postępowanie konkursowe, według wypowiedzi przedstawicieli NFZ, trwa zwykle ok. 3 miesięcy. Świadczeniodawcy oraz pacjenci objęci dotychczasowymi programami terapeutycznymi wyrażają więc duży niepokój i obawę, czy nie będzie zakłóceń w funkcjonowaniu programów lekowych i czy po 1 lipca br. nie zostanie utrudniony dostęp do tego typu świadczeń - dodała.

- W toku naszych rozmów z przedstawicielami NFZ uznaliśmy, że kluczowa z punktu widzenia Funduszu, i są to słowa prezesa NFZ pana Jacka Paszkiewicza, jest możliwość otrzymania decyzji refundacyjnych, bo one tak naprawdę stanowią podstawę do tego, żeby zakontraktować świadczenia - tłumaczył Szulc. - Jeśli chodzi o decyzje dotyczące tych leków, które mają znaleźć się w katalogu chemioterapii, jak i leków, które mają znaleźć się w katalogu programów lekowych, zostało to wysłane do NFZ odpowiednio 22 i 26 marca - poinformował.

- Został już zawieszony do konsultacji projekt zarządzenia prezesa NFZ w sprawie kontraktowania programów lekowych. Tak więc w moim przekonaniu nic nie stoi na przeszkodzie, żeby programy lekowe mogły zostać spokojnie zakontraktowane na dzień 1 lipca, zwłaszcza że mamy do czynienia z sytuacją, w której co do zasady procedura kontraktowania jest procedurą uproszczoną - zapewniał wiceminister zdrowia. - W większości przypadków kontraktowanie, jeśli chodzi o programy lekowe, odbywa się nie na zasadzie otwartego konkursu, tylko na zasadzie rokowań, a więc jest to procedura krótsza - dodał.

- Zresztą tak czy inaczej prezes stwierdził, że jeżeli przed 1 maja będziemy mieli gotowe propozycje kontraktowe, a więc tak naprawdę chodzi o zarządzenie prezesa NFZ, to 2 miesiące są absolutnie okresem wystarczającym do tego, żeby zakontraktować te programy - uznał wiceminister Szulc.

źródło: mp.pl

To teraz się chwilkę zastanówmy. Ostatni przetarg na Increlex i hormon został ogłoszony 27 lutego, wybór oferty nastąpił 29 marca, mamy 1 maja i u nas w szpitalu nadal nie ma Increlexu. Jak jest w innych szpitalach i co z hormonem nie ma pojęcia. Kolejny przetarg nie został ogłoszony, więc jeżeli zakupionych leków z lutowego przetargu nie starczy na dłużej niż do 1 lipca, to na bank będzie kolejna przerwa. Mam nadzieję, że jednak zakupili więcej leków.

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, to powiedz mu o swoich planach"

regli
Prezes
ranks
useravatar
3069 Postów

REGLI u nas chyba tak "rozwiązano" problem (przynajmniej w naszym przypadku) Ja  wyliczyłam, ze to co dostaliśmy za pierwszym razem starczy nam do połowy września ( dostaliśmy jedno opakowanie więcej). Zaś w czerwcu, mamy przyjść po zapas hormonu, bo nie wiadomo jak będzie  od lipca. Czy dostaniemy kolejną porcję hormonu w czerwcu zobaczymy ...

stopi69
ranks
useravatar
441 Postów

A ja dzisiaj rozmawiałam z lekarzem i nie powinno być źle - po pierwsze i genotropin i omnitrope są już wpisane na listę leków. Poza tym będą jeszcze za chwile robić zakup, który powinien starczyć nawet do października.

mickey
ranks
useravatar
246 Postów

Mam pytanie odnośnie leczenia nierefundowanego czy ktoś ma taki przypadek?Leczę syna 1,5 miesiąca prywatnie i nie wiem co będzie dalej.

Zebra
useravatar
2 Posty

Zebra, sporo osób leczy hormonem wzrostu płacąc za niego. Jeśli dziecko nie kwalifikuje siędo leczenia refundowanego przez NFZ a chcesz żeby urosło, płacisz i tyle.

anika
ranks
useravatar
68 Postów

Informacje forum

Statystyki:

Ilość wątków:
1429
Ilość sond:
1