LOGOWANIE CB

Witamy na forum Fundacji "Chcę urosnąć"

Twoje dziecko nie rośnie? Zapytaj, co robili inni rodzice w podobnej sytuacji. Tu wymienisz poglądy, poznasz doświadczenia i opinie.

Diagnostyka w kierunku Hashimoto.

Diagnostyka w kierunku Hashimoto.

Witam
Jesteśmy po usg tarczycy i narządów miednicy małej i stanęłyśmy z Wiolcią przed kolejnym problemem. Obraz usg odpowiada Hashimoto, w poniedziałek mamy wizytę u endo. Trochę panikuję ale lekarz robiący usg i pielęgniarka z endo. także byli zaniepokojeni obrazem badań. Dodam, że robione w czerwcu na własną rękę tsh miała powyżej 5 i zostało przez lekarkę  zlekceważone a badań z ostatniej wizyty nie widziałam - lekarka poinformowała mnie tylko, że są w normie.
Zastanawiam się czy winny jest tu hormon wzrostu?

becia
ranks
useravatar
80 Postów
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Diagnostyka w kierunku Hashimoto.

Witam
Jedno słowo do opisania dzisiejszej wizyty - żenada. Lekarka nadal nie widzi problemu, po niezbyt miłej rozmowie udostępniła 3 ostatnie wyniki TSH - wszystkie powyżej 6, jeden nawet 7,8. Odmowa powtórnego usg. Odmowa rozpoczęcia leczenia i dalszej diagnostyki w kierunku niedoczynności i Hashimoto. Jej własne słowa: trzeba zdać się na naturę. ku przestrodze - chodzimy do dr Zygmunt z USD w Krakowie.

becia
ranks
useravatar
80 Postów

becia, chociaż jestem z Katowic, w ogóle mnie nie dziwi Twój wpis. Jesteś kolejną mamą, która tylko potwierdza, że ENDOKRYNOLOGIA w PROKOCIMIU jest beznadziejna. Zamiast tracić czas i czekać na łaskę lekarza umówcie się do Katowic do dr Faski.

And if I only could,
make a deal with God
http://chceurosnac.pl/forum/topic.html?id=867

Anke
ranks
useravatar
855 Postów

Anke i tak zrobiłam. Termin dopiero na 30 marca. Do tego czasu chyba oszaleję. Tym bardziej, że córka kiepsko się czuje. Ale tak tego nie zostawię, jutro składam skargę na lekarkę.

becia
ranks
useravatar
80 Postów

Wiesz, dr Zygmunt to znam z historii jednej z pacjentek. Dziecko wybitnie niskorosłe, a pani oznajmia, że wg starych siatek centylowych byłoby w normie, bo teraz te dzieci takie jakieś duże. Obecnie dziecko nastoletnie, ma 150cm, "natura" mówi pani doktor. Ja wiałam z Prokocimia. A do Dr Faski to nie jest taki zły termin, ja czekałam dłużej.

monia123
ranks
useravatar
180 Postów

Jesteśmy po wizycie w Katowicach. I jesteśmy bardzo zadowolone, wreszcie trafiłyśmy na lekarkę kompetentną.
Wiola ma pełnoobjawowe Hashimoto - zaczęła leczenie euthyroxem. Lekarka wypowiedziała się także na temat dalszego leczenia hormonem i chyba będziemy kończyć tę terapię.
Żałuję, że tak późno trafiłyśmy na dr Faskę.

I najważniejsze mamy zrobić wreszcie genetykę w Warszawie - kariotyp, Silver-Russel, Turner.

becia
ranks
useravatar
80 Postów

Świetnie, że wiesz co robić. To jest wspaniałe uczucie, po tym "bujaniu" od lekarza do lekarza. Masz ścieżkę i działasz, i choćby nie wiem co było dziecku, to masz poczucie, że robisz wszystko co możesz. Cieszę się. My teraz idziemy na genetykę do CZD, a potem w maju znów do dr Faski, ciekawe co powie.

monia123
ranks
useravatar
180 Postów

My także w maju jedziemy do Faski - mamy zrobić badania i zobaczymy jak będzie z dawką. Na razie po trzech tyg leczenia wreszcie przestały wypadać włosy i poprawił się wygląd cery.

becia
ranks
useravatar
80 Postów

Informacje forum

Statystyki:

Ilość wątków:
1429
Ilość sond:
1