LOGOWANIE CB

Witamy na forum Fundacji "Chcę urosnąć"

Twoje dziecko nie rośnie? Zapytaj, co robili inni rodzice w podobnej sytuacji. Tu wymienisz poglądy, poznasz doświadczenia i opinie.

Karol

Re: Karol

Witaj matka polka
My jesteśmy pod opieką Oczkowskiej z IMiD i baaaaaardzo sobie chwalimy. Nie wiem czy ona przyjmuje gdzieś prywatnie,  a w IMiD na wizytę trzeba czekać dość długo, ale z pewnością warto.
Co do oddziału hospitalizacji jednego dnia to o ile dobrze pamiętam bezpośrednio u nich ustala się termin wizyty i przynajmniej tu terminy były krótkie (2 tygodnie do miesiąca).
Telefon powinien być na stronie instytutu.
Gdybyś chciała porozmawiać skorzystaj z zawartości PW smile

A ja rosnę i rosnę... latem zimą na wiosnę
Jak nie ciałem to duchem big_smile

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Dziękuję Ci Mamutek, aczkolwiek u nas się pozmieniało
Dzisiaj u Karola zdiagnozowano nietolerancje fruktozy, w poniedziałek mamy wizytę u gastro
Do endo już dzwoniłam i rezygnujemy z tej hospitalizacji, powiedziała że teraz nie ma sensu ( też tak uważam ) mamy leczyć się u gastro, wprowadzić dietę, po 5-6 miesiącach sprawdzić igf i wtedy do niej zadzwonić.

Mam nadzieje, że wszystko idzie ku zdiagnozowaniu mojego dziecka smile

tussska
ranks
useravatar
83 Posty

To faktycznie może być przyczyną problemów i ja też nim rozpoczęliśmy diagnostykę do hormonu miałam dla młodego zaleconą dietę. Zawsze warto próbować. Oby Wam się udało. Trzymam kciuki smile

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Miesiąc diety za nami. Karolowi bardzo wzrósł apetyt wsuwa o wiele więcej, ale póki co żadnego efektu ani w cm ani na wadze nie ma sad

tussska
ranks
useravatar
83 Posty

Sam fakt, że chętniej i więcej zjada potwierdza,że dieta mu służy. Na efekty trzeba czekać dłużej. U nad gdzieś tak po pół roku zaczęło się nieco zmieniać, młody dorobił się trochę mięśni, ale tłuszczyku do tej pory brak smile

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

wiem wiem, że potrzeba czasu
ale patrząc na to, że niedługo stuknie 4 lata odkąd szukamy przyczyny chciałoby się juz .

tussska
ranks
useravatar
83 Posty

od wykrycia nietolerancji minęło 2 miesiace.
Karol urósł 2 cm i przybrał 0,5 kg. Ma 105 cm i 16,5 kg. Hmm wyskoczył ciut ponad swoja norme 6cm/ rok.
Rok temu było 97 cm i 14,8 kg
Dumam kiedy mu powtórzyc to igf, 2 miesiace dla diety to ciut mało .... ech chciałabym juz wiedziec czy to działa dieta czy poprostu teraz miał skok

tussska
ranks
useravatar
83 Posty

Możesz napisac coś więcej o tej diecie ?

Natalia103
ranks
useravatar
40 Postów

Jest to dieta ograniczająca cukier, a raczej jego eliminację. Sacharoza składa się z fruktozy i glukozy.
Trzeba wyeliminować fruktozę - większość owoców, soki owocowe, słodycze, miód, niektóre warzywa, pszenicę, produkty przetworzone, produkty zawierające syrop glukozowo - fruktozowy,
Glukoza jest dozowlona - jej używam do słodzenia synowi.
Przyznam szczerze ze największym problemem jest pszenica, nalesniki czy placuszki z innych mąk mojemu synowi nie smakują, dlatego mu mieszam rózne rodzaje z pszenną.
Poprostu trzeba czytac składy bo w wedlinach czy kabanosach nie trudno o cukier.

W domu jest ok, nie ciągnie go do rzeczy niedozwolonych, ale najgorzej jest na jakis imprezach czy zjazdach rodzinnych , wtedy jest mu przykro ze czegoś zjesc nie może to co inni sad Mam zazwyczaj jakies zamienniki ale to nie to samo. Co innego tez jak dziecko od poczatku czegoś jesć nie moze, a jak 5 latek kóry do tej pory jadł wszystko nagle dostaje tyle zakazów .....
Ławo nie jest

tussska
ranks
useravatar
83 Posty

Minęło nam 3 miesiące diety - mamy 3 cm w górę i 800 g.
Mam nadzieję, że to dieta a nie skok, choć tempo wzrastania wzrosło smile
Tak to wygląda:

Data                  Wiek    Wzrost [cm]    SDS wzrostu        Masa ciała [kg]    BMI
2012-09-16    1,0    73,9                       -1,22            9,4                    17,2
2013-09-16    2,0    81,0                       -3,02                10,5                    16,0
2014-05-10    2,6    86,0                       -2,48            12,4                    16,8
2014-09-16    3,0    89,0                       -2,23                   
2015-04-20    3,6    92,4                       -2,36                   
2015-09-16    4,0    95,0                       -2,38                   
2016-05-19    4,7    98,0                       -2,88            14,8                     15,4
2016-07-07    4,8    99,0                       -2,9                15,1                     15,4
2017-01-09    5,3    102,2               -2,92            15,7                     15,0
2017-03-13    5,5    103,0                -2,97            15,9                     15,0
2017-06-19    5,8    106,0                -2,59                    16,7                     14,9

tussska
ranks
useravatar
83 Posty

Informacje forum

Statystyki:

Ilość wątków:
1429
Ilość sond:
1