LOGOWANIE CB

Witamy na forum Fundacji "Chcę urosnąć"

Twoje dziecko nie rośnie? Zapytaj, co robili inni rodzice w podobnej sytuacji. Tu wymienisz poglądy, poznasz doświadczenia i opinie.

Czy przy niskoroslosci dzecka mama moze być na świadczeniu opiekunczy

Czy przy niskoroslosci dzecka mama moze być na świadczeniu opiekunczy

Zastanawiam sie czy to tez choroba sa tu osoby co bira jakieś świadczenie

Dziubka28
useravatar
1 Post
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: Czy przy niskoroslosci dzecka mama moze być na świadczeniu opiekunczy

Zależy z jakiej przyczyny jest ta niskorosłość. Moja córka normalnie chodzi do przedszkola i żyje więc po co świadczenie opiekuńcze skoro można normalnie pracować?

ciacho
ranks
useravatar
75 Postów

Ja będę próbowała to załatwić,  bo w naszym przypadku niskorosłość to wierzchołek góry lodowej.

A ja rosnę i rosnę... latem zimą na wiosnę
Jak nie ciałem to duchem big_smile

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Jeżeli masz inne poważne schorzenie to jak najbardziej ale przy samym SNP jak już dostaniesz orzeczenie( nie wszędzie dają) to z tego tytułu przysługuje 153 zł miesięcznie ( pobierający rodzinne mają wtedy dodatkowo wyższy próg dochodu).My normalnie pracujemy ,starałam się głównie z uwagi na dofinansowanie lodówki i zniżki przy wyjazdach( jest nas piątka w domu i nawet przy normalnych zarobkach było to duże obciążenie finansowe).

Ania72
ranks
useravatar
242 Posty

Ja teraz będę składać papiery bo 153 zł miesięcznie i 2 tyś zł odliczone od podatku to w skali roku nie tak mało, a zwróci się za paliwo bo do lekarzy i szpitali mamy 300 km i jeździmy często. Ale po mimo innych schorzeń mojej córki nie wystąpiła bym o opiekuńcze bo "normalnie" funkcjonujemy. Jestem tego zdania, że lepiej iść do pracy niż żyć z zapomogi. Już w tamtym roku miałam wniosek w domu o niepełnosprawność i nie złożyłam bo głupio mi było, ale teraz jesli będziemy jeździć po hormon i mam kupić lodówkę to "niech Państwo się dorzuci" hehe w końcu płacę podatki.  wink

ciacho
ranks
useravatar
75 Postów

To tylko pozazdrościć, że możecie normalnie funkcjonować.
U nas się nie dało. Długo próbowałam to pogodzić, ale to zawsze była kwestia wyboru - zaniedbać pracę czy dziecko...
Właśnie czekam na decyzję dotyczącą świadczenia pielęgnacyjnego

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Ja nie mam z tym problemu. Pytanie czy zaniedbać prace czy dziecko nie istnieje bo dziecko jest na pierwszym miejscu. Często mam chorobowe na nią i czasem dzwonią z przedszkola, że muszę ją odebrać (czyli brać urlop po 3 godzinach przepracowanych bo nikt mnie nie puści do domu). A czasem przynosiłam pracę do domu, aby godziny odrobić. Jest ciężko, ale da się to pogodzić. Nie należę do ludzi użalających się nad sobą. W mojej firmie wiedzą, że córka choruje i pytają czy jest ciężko... nienawidzę takich pytań. Litość w niczym nie pomaga. Mamutek musisz to jakoś pogodzić. Moja córka do niedawna myślała, że każde dziecko co pół roku jeździ na badania do szpitala hehe. Staram się aby to co robimy było naturalne i miało dobre strony. Czasem miewam gorsze dni jak każdy i jest ciężko, często urlop wykorzystuje na wizyty u lekarzy, ale wolę tak niż siedzieć z dzieckiem w domu i użalać się nad tym jak choruje.

ciacho
ranks
useravatar
75 Postów

Ja się nie użalam, ale szef powiedział mi wprost, że jaja sobie robię, bo i tak inni za mnie pracują. Więc...  kiedy tylko mogłam to złożyłam wniosek o świadczenie pielęgnacyjne.
A dylemat był, jest i będzie, bo samodzielne muszę utrzymać całą rodzinę i nikt mi nie da nic ponad świadczenie i zasiłek pielęgnacyjny. Wszyscy wiemy jak bardzo można poszaleć mają do dyspozycji 1558 zł miesięcznie. A ojciec Kacpra jakoś nie wyrywa się do płacenia alimentów.

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Tu masz racje, ja mam wsparcie męża a to dużo. Co do pracy to przełożony nie jest zadowolony jak mnie nie ma, ale na swój uparty sposób to rozumie okazując wielkie niezadowolenie. Zawsze staram się nadgonić z pracą przed wolnym lub po powrocie. Gdy mam ustalone pobyty w szpitalach to oznajmiam to wcześniej, aby pracę odpowiednio ułożyć. Co do alimentów to podaj go do sądu. Sąd przyzna alimenty i jeśli on nie będzie płacił to dostaniesz je z funduszu alimentacyjnego, więc problemu nie ma tylko musisz to załatwić.

ciacho
ranks
useravatar
75 Postów

To nie takie proste. Alimenty są zasądzone, próbuje je egzekwować komornik. Tyle, że oficjalnie ojciec Kacpra nie pracuje i nie ma żadnego majątku. Co do funduszu alimentacyjnego to pomijam górę papierów, bo ją zebrałam tylko coś mnie tknęło i zajrzałam do ustawy. Wniosku nie złożyłam, bo okazało się, że mogę od nich dostać maksymalnie 500 zł jeśli urzędnik będzie miał dobry dzień , ale jeśli ojciec coś wpłaci to przed nami u komornika jest fundusz alimentacyjny.. Mam nadzieję, że niedługo wejdzie nowa ustawa i szybko odzyskam dług, bo zalega trochę więcej niż za 3 miesiące, bo prawie 15 tys. Nie będzie chciał siedzieć więc zapłaci.

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Informacje forum

Statystyki:

Ilość wątków: