LOGOWANIE CB

Witamy na forum Fundacji "Chcę urosnąć"

Twoje dziecko nie rośnie? Zapytaj, co robili inni rodzice w podobnej sytuacji. Tu wymienisz poglądy, poznasz doświadczenia i opinie.

A może giełda?

A może giełda?

Po dyskusji na temat kariery mam chorych dzieci od kilku dni snuje mi się taki snuj po głowie i spać nie daje big_smile
Dręczy, męczy więc zaczęłam szukać pomysłu na realizację i przeczytałam w Statucie Fundacji, że:

"§ 8
Celem Fundacji jest  pomoc dzieciom  chorym na niskorosłość a w szczególności:
1. Wspieranie finansowe, rzeczowe dzieci wymagających pomocy medycznej w zakresie podstawowym i specjalistycznym . "

Tyle, że życie nauczyło mnie, że jeśli chcesz pomocy - to pomóż sobie sama. Nie oczekuj, że ktoś zrobi coś za Ciebie. Lecz jeśli nie potrafisz sama pamiętaj, że prośba o pomoc nie jest niczym złym.

Sytuacja finansowa rodzin, w których są chore dzieci, a jedno z rodziców kosztem kariery zawodowej zajmuje się dzieckiem/domem często nie jest najlepsza. Jednocześnie w każdym domu są rzeczy, które są zbyt dobre żeby je wyrzucić, ale też oddać nie ma komu.
Nawet u nas choć żyjemy bardzo skromnie są też i takie.
Jednocześnie ze względu na sytuację osobistą "dorabiam"  sprzedając na allegro rzeczy (często nowe), które oddają mi znajomi.
Wiadomo, że robię to po cenach okazyjnych żeby szybko zarobić mając jednocześnie świadomość, że często korzystają na tym osoby, którym i tak niczego nie brakuje.

Dlatego też pomyślałam, że nasze Forum jest super miejscem żeby oddać/sprzedać/wymienić przedmioty, których chcemy się pozbyć jednocześnie pomagając sobie nawzajem.

Tym bardziej, że mam świadomość, że tak jak szpital jest naszym drugim domem tak Forum jest dla mnie (i chyba też innych) nieodzownym backupem na wiele przyszłych lat.

Co o tym myślicie?

Od strony technicznej wymyśliłam na razie, że np. w zakładce Na luzie można dołożyć wątek "giełda" .
Jestem pewna iż jeśli pomysł chwyci to nasz sympatyczny admin pomoże nam go utworzyć smile.
W osobnych wątkach można by zamieszczać krótkie informacje o tym co i jak.
Żeby nie narobić bałaganu warto byłoby opracować krótkie zasady redagowania informacji (i tu zgłaszam się na ochotnika do ich przygotowania). Po akceptacji Zarządu lub Pani Prezes? powinny chyba stać się częścią regulaminu korzystania z Forum?

Jednocześnie też myślę, że aby uniknąć sytuacji, w której na naszym Forum pojawiałyby się przypadkowe osoby celem handlowym wątek ten nie powinien być widoczny bez logowania podobnie jak Galeria.

Co sądzicie?

A ja rosnę i rosnę... latem zimą na wiosnę
Jak nie ciałem to duchem big_smile

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Re: A może giełda?

Przyznam szczerze, że już o czymś takim myślałam i.e. mam często zbędne rzeczy po synu lub córce (niezniszczone ubrania, buty, zabawki) i chętnie bym je odsprzedała za przysłowiowy grosik czy nawet po prostu najzwyczajniej w świecie oddała komuś kto ma chore dziecko/dzieci i w związku z tym cięższą sytuację materialną. Myślę, że taka giełda mogłaby się sprawdzić choć w niewielkim stopniu, zwłaszcza wśród mieszkańców tego samego miasta (regionu), ale powinna być dostępna jedynie dla czynnych uczestników forum wink

marbrylka
ranks
useravatar
148 Postów

Nie koniecznie, bo poczta polska całkiem nieźle daje radę i paczki już za całkiem nieduże pieniądze też wysłać można big_smile

No jak tam ludziska big_smile? Chcemy giełdy czy to bezsens?

Widziałam już w różnych wątkach na Forum posty o odpłatnym wypożyczaniu lodówki na wakacje, u nas stos ksiązeczek i zabawek do oddania rośnie.

Napiszcie czy chcecie to reszta się zrobi smile

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Ja bym chciała smile

rose11
ranks
useravatar
46 Postów

To jest nas trzy...
Mało trochę, jak na prawie 1400 użytkowników forum

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Ja nie mam nawyku zaglądania tutaj regularnie, zwykle jestem co 2-3mce przez kilka dni smile

rose11
ranks
useravatar
46 Postów

Ja uwazam ze jest to swietny pomysl. Ale zastanawia mnie bardziej zeby zrobic grupe na fb. Jestem na kilku takich I swietnie funkcjonuja

Misia18
ranks
useravatar
50 Postów

Dla mnie nasze forum to miejsce, które odwiedzam przynajmniej raz dziennie big_smile

Fejs to też jest jakiś pomysł. Tyle, że akurat ja z pełną premedytacją nie mam i mieć nie będę tongue

Może po wakacjach spróbuję napisać na PW do Regli.
To w końcu ona jest tu najbardziej decyzyjna.

Mamutek
Lena
ranks
useravatar
710 Postów

Cześć dziewczyny!! Pomysł z giełdą jest świetny. Co na to regli ??

anika
ranks
useravatar
68 Postów

Informacje forum

Statystyki:

Ilość wątków:
1429
Ilość sond:
1