Witamy na forum Fundacji "Chcę urosnąć"

Twoje dziecko nie rośnie? Zapytaj, co robili inni rodzice w podobnej sytuacji. Tu wymienisz poglądy, poznasz doświadczenia i opinie.

lodówka

Re: lodówka

A czy ktos z Was probowal termotorby AVENT http://allegro.pl/termotorba-torba-term … 54088.html + do tego wklady mrożace??? To by bylo chyba cos takiego , podobnego co Sandoz oferuje do przewozu Omnitrope. Może na krotkie przejazdy bylo by ok, a taka wersja wychodzi tanio.

NIACYNA na pewno dam znac!! Jak nie odpowiedza mi na maila to zadzwonie do nich.

stopi69
ranks
useravatar
441 Postów
Informacja o użytkowniku w postach
Administrator wyłączył możliwość pisania dla niezarejestrowanych

Stopi69 - jeśli chodzi o Waeco i trzymanie temperatury bez prądu to kicha -  na podróż samolotem nie wystarczy na pewno. Ale po włożeniu wkładów mrożących bez problemu kilka godzin. Na lotniskach, w restauracjach itp wszędzie się można podłączyć - tylko w samolocie jest jakieś inne napięcie. Jak przez parę godzin będzie trochę wyższa temperatura to lek się nie zepsuje. Ale jak zostawiłam pen na noc w łazience to mi już endo kazała wziąć nową fiolkę.

Eska
ranks
useravatar
131 Postów

A na krótkie przejazdy np do rodziców - pół godziny drogi -  polecam małe termotorby na na piwko - takie wyłożone srebrną folią. Darmówki, reklamówki dodawane np do czteropaków. Ja mam zielony kuferek na 4 okocimki - wkładamy tam etui z penem i 1 wkład mrożący owinięty ściereczką. A na codzień służy jako pojemnik na etui, zapasowe fiolki i igły i stoi w lodówce - z czystym sumieniem otwieram lodówkę i nie martwię się jak pakuję zakupy. Sonda pokazuje że temperatura się utrzymuje.

Eska
ranks
useravatar
131 Postów

Eska napisał:

Stopi69 - jeśli chodzi o Waeco i trzymanie temperatury bez prądu to kicha -  na podróż samolotem nie wystarczy na pewno.

Ale rozwiązaniem jest to co pisałam tutaj:
http://chceurosnac.pl/forum/topic.html? … p=6#p12669
czyli wkład chłodzący + zasłonięcie otworu (tylko jak lodówka nie jest włączona!)

mickey
ranks
useravatar
245 Postów

Co do tej lodówki WEcko to mi odpowiedzieli że nie sa w stanie określić tego ile trzyma po odłaczeniu od prądu, bo to zalerzy od temperatury i od tego ile razy sie otwiera lodówkę ..napisałam więc im  że zakładając że temp na zewnątrz jest +35 a drzwi otwieramy tylko raz ...narazie cisza i zaznaczyłam że do transoprtu leku

a z drugiej strony to dziwne że nie mamy żadnego sprzętu w którym można by było spokojnie transportować lek , bo przecież nie każdy jeżdzi własnym autem po hormon

niacyna
ranks
useravatar
366 Postów

Jestem tak wsciekla... Pana z  infolinii tanich lini lotniczych normalnie bym rozszarpala.... skonczy se tak, ze na wyjazd nie wezmiemy hormonu i zcazniemy leczenie o 2tyg pozniej... Zostalam potraktowana jakbym cos chciala przemycic!!! łaskawie sprawdzil i neistety z kazda lodowka szersza niz 20cm!!! ( jak bedzie miec juz 21cm ) to  nie mam szans wejsc na pokład. Na lód w samolocie nie mam co liczyc, na polozenie hormonu w chlodne miejsce tez nie (a w tych tanich liniach jak sie elci to czesto na polkadze jest tak goraco,ze nei da sie wytrztmac), jesli wezme torbe termoizolacyjna , a wlakd mi sie rozpusci to tez nie bede mogla go nigdzie schlodzic... a wogole to kazal mi zadzwonic na niemieckie lotnisko, czy wogole mnie wpuszcza z hormonem. Skwitował, ze to ja mam problem jak przewiez lek, to nie jego sprawa i on nawet sie nie bedzie wysilac, zeby pomoc mi znalezc rozwiazanie i lod moge sobie sama przyniesc swoj (po 14h trasy samochodem :-) )....
Dodam, ze wiolonczele mozna zabrac na pokład, bo to instrument, a lodowek majaca 21cm juz nie,bo to nie instrument - tak mi pwoiedział... Wiec juz wkurzona , spytałam sie, czy jak lodowka bedzie w kształcie WIOLONCZELI!! :-) , skrzypiec czy gitary to wpsuzcza mnie na pokad  z taka lodowka.. zadzwonie do Niemiec jak podadza mi inan wersje,niz Pan z Polski, to nei zostawie tak tego..

p.s. ma ktos pomysl  na 14h w samochodzie , potem lacznie 6h (lotnisko, samolot)... lotnisko tanich linii w Lubece, to poprostu namiot, wiec nie wiem czy w bufecie maja nawet lod :-) ....Moze gdzie po drodze zatrzymamy sie zmrrzic wklady?? chyba na to moge tylko liczyc.... Najlepiej bylo by zaczac leczenie o 2tyg pozniej, ale nie wiem co na to lekarze, bo spadki cukru nadal sa.... albo nie leciec :-(

Moze załozymy watek z informacjami jakimi liniami latac, jak chcemy zabrac GH,a jakie szerokim łukiem omijac... ???

stopi69
ranks
useravatar
441 Postów

Skoro nie lodówka, to jednak musisz pójść w kierunku torby chłodniczej z wkładami do mrożenia. Ktoś pisał, że jak jedzie samochodem i temperatura niebezpiecznie rośnie, to zajeżdża do sklepu spożywczego, kupuje jakąś mrożonkę i wrzuca ją sobie do torby chłodniczej. I znowu jest chłodno przez jakiś czas.

Jeśli chodzi o wkłady, to może trzeba po drodze zatrzymać się na jakiejś stacji benzynowej na kawę a wkłady schować sobie w zamrażalce z lodami. Jeśli będziesz miała wkłady z tych wąskich (chyba 1 cm) i jak je oddzielnie poukładasz, to schowane głęboko, na dnie takiej chłodziarki powinny szybko się zamrozić.
Myślę, że powinnaś sobie to przetestować: kup elektroniczny termometr z czujnikiem na końcu kabla (ja kupiłam taki w zoologicznym, ale pewnie Castorama lub inne tego typu sklepy tez powinny miec coś takiego), przygotuj sobie torbe z wkładami, spakuj to wszystko tak jakby to był hormon i monitoruj temperaturę. Może się okazać, że całkiem nieżle trzyma i nie ma się co martwić.
Ja mam torbę chłodniczą w kształcie szescianu ( o krawedzi około 25-30 cm). Hormon chowam w pudełku po lodach, wokół pudełka układam zamrożone wkłady (zimą wystarczały 2 wkłady - z góry i z dołu, może na lato trzeba 6), potem jeszcze z każdej strony (między zamrożony wkład i ściankę torby) wkładam złożoną gazetę - takie biało-czarne zwyczajne gazety są świetnymi izolatorami. I trzyma jak złoto.
Na pewno problemem będzie, jeśli każą ci to pokazać - takie rozpakowanie zdecydowanie pogorszy bilans termiczny. Ale i to mozesz na spokojnie w domu przetestować.
Podobno w aptekach można dostać (oni to wyrzucają) takie steropianowe pudełka do przewozu leków - słyszałam że świetnie izolują. Może coś w tym stylu trzeba też przetestować?

Dorota
ranks
useravatar
105 Postów

stopi69, ja mam tez podobny problem ale nie lecę samolotem..
Ja wymyśliłam coś takiego większa torba termo w nia wkładamy izolację ze styropianu do tego okładamy środek wkładami potem druga toran termo i wkłady i hormon w pudelku tak jak pisałą Dorota oczywiście z termometrem ..sama musze to wypróbowac bo nie moge znaleść lodówki do przewozu leku ..śmieszne to i dziwne bo dają nam tak drogi lek a niczego do transportu leku nie można dostać ,,Pisałam do fundacji Polsat gdzie mozna dostać taki sprzęt oni nie wiedzą kazali w klinice pytać ...we Wrocku to mają ale ekspres z kawa a nie lodówki do transportu ..Z lodówki WECko nie odzywają sie więc pewnie nie utrzyma odpowiedniej temp przez 3 godziny bez dostępu zasilania ...

Spytaj jak masz gdzie w hospicjum wiem że np na śląsku mają ale ewentualnie moga wypozyczyć ...Zaczynaja mi się kończyć pomysły na to by bezpiecznie transportować lek

niacyna
ranks
useravatar
366 Postów

Kupiliśmy Waeco CDF 11. Jutro będę testować. Jest dość mała i poręczna. Sprężarkowa, więc będzie trzymać zadaną temperaturę. Trochę droga była, ale na tyle lat to było konieczne z uwagi na wyjazdy, chociażby tylko wakacyjne.

PIPI1
ranks
useravatar
126 Postów

Jeśli chodzi o dzwonienie do linii lotniczych to mija się z celem, bo tak naprawdę najwięcej do powiedzenia mają ludzie na lotnisku - celnicy najczęściej. A oni zazwyczaj problemu nie robią. Ja też chciałam być na 100% pewna i dzwoniłam, ale panienka na infolinii nic wam nie powie bo oficjalnie nawet wkładów nie wolno przewozić bo to 200 ml, a można przewozić tylko 100ml płynów. Jak ona powie, że wolno to ją z pracy zwolnią. Praktyka jest taka, że trzeba mieć pismo ze szpitala o potrzebie przyjmowania hormonu i nauczyć się radzić sobie z temperaturą.

Eska
ranks
useravatar
131 Postów

Informacje forum

Statystyki:

Ilość wątków:
993
Ilość sond:
1